C3225X6S1H106M250AC
DigiKey Part Number
445-14926-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-14926-1-ND - Cut Tape (CT)
445-14926-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C3225X6S1H106M250AC
Description
CAP CER 10UF 50V X6S 1210
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor X6S 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
C3225X6S1H106M250AC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Features
Low ESL
Part Status
Not For New Designs
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)