CAA572X6T2W225M640LJ
DigiKey Part Number
445-CAA572X6T2W225M640LJTR-ND - Tape & Reel (TR)
445-CAA572X6T2W225M640LJCT-ND - Cut Tape (CT)
445-CAA572X6T2W225M640LJDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CAA572X6T2W225M640LJ
Description
AUTOMOTIVE GRADE,INLINE MEGA CAP
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µF ±20% 450V Ceramic Capacitor X6T Stacked SMD, 2 J-Lead
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Stacked SMD, 2 J-Lead
Capacitance
Size / Dimension
0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.272" (6.90mm)