CGA2B2C0G1H470J050BD
DigiKey Part Number
445-9661-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-9661-1-ND - Cut Tape (CT)
445-9661-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA2B2C0G1H470J050BD
Description
CAP CER 47PF 50V 0402 EPOXY
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
CGA2B2C0G1H470J050BD Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Epoxy Mountable
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.024" (0.60mm)