CGA3E2NP02A3R3C080AA | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CGA3E2NP02A3R3C080AA |
Description | CAP CER 3.3PF 100V NP0 0603 |
Customer Reference | |
Detailed Description | 3.3 pF ±0.25pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CGA3E2NP02A3R3C080AA Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Mfr | Features High Temperature |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Applications |
Part Status Obsolete | Mounting Type |
Capacitance | Package / Case 0603 (1608 Metric) |
Tolerance ±0.25pF | Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.035" (0.90mm) |