CGA4J1C0G2A333J125AC
DigiKey Part Number
445-172691-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-172691-1-ND - Cut Tape (CT)
445-172691-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA4J1C0G2A333J125AC
Description
CAP CER 0.033UF 100V C0G 0805
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.033 µF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CGA4J1C0G2A333J125AC Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)