CGJ2B2X7R1H102K050BA is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
TDK
In Stock: 229
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 117,696
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 89,351
Direct
KYOCERA AVX
Direct
KEMET
In Stock: 252
KEMET
Upgrade
YAGEO
YAGEO
In Stock: 380
Murata Electronics
1000 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)