CKG45KX7R2J104K290JH
DigiKey Part Number
445-10370-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-10370-1-ND - Cut Tape (CT)
445-10370-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CKG45KX7R2J104K290JH
Description
CAP CER 0.1UF 630V X7R SMD
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7R SMD, J-Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CKG45KX7R2J104K290JH Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Package / Case
SMD, J-Lead
Capacitance
Size / Dimension
0.197" L x 0.138" W (5.00mm x 3.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.118" (3.00mm)