CKG57KX7R2A225K335JH
DigiKey Part Number
445-10442-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-10442-1-ND - Cut Tape (CT)
445-10442-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CKG57KX7R2A225K335JH
Description
CAP CER 2.2UF 100V X7R SMD
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R SMD, J-Lead
EDA/CAD Models
CKG57KX7R2A225K335JH Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.138" (3.50mm)