CKG57KX7S1H106K335JH is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
TDK
In Stock: 2,841
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 0
Datasheet
10 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7S SMD, J-Lead
CKG57KX7S1H106K335JH
DigiKey Part Number
445-10462-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CKG57KX7S1H106K335JH
Description
CAP CER 10UF 50V X7S SMD
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CKG57KX7S1H106K335JH Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
SMD, J-Lead
Capacitance
Size / Dimension
0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.138" (3.50mm)