CNA6P1X7R1E226M250AE is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 0
Datasheet
22 µF ±20% 25V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
CNA6P1X7R1E226M250AE
DigiKey Part Number
445-CNA6P1X7R1E226M250AETR-ND - Tape & Reel (TR)
445-CNA6P1X7R1E226M250AECT-ND - Cut Tape (CT)
445-CNA6P1X7R1E226M250AEDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CNA6P1X7R1E226M250AE
Description
AUTOMOTIVE GRADE LOW RESISTANCE
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CNA6P1X7R1E226M250AE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)