FA18X7S2A104KRU06 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | FA18X7S2A104KRU06 |
Description | CAP CER 0.1UF 100V X7S RADIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 24 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.1 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7S Radial |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | FA18X7S2A104KRU06 Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Capacitance | Size / Dimension 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm) |
Tolerance ±10% | Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm) |
Voltage - Rated | Lead Spacing 0.098" (2.50mm) |