MCZ1210DH500CPTA0G
DigiKey Part Number
445-MCZ1210DH500CPTA0GTR-ND - Tape & Reel (TR)
445-MCZ1210DH500CPTA0GCT-ND - Cut Tape (CT)
445-MCZ1210DH500CPTA0GDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCZ1210DH500CPTA0G
Description
CMC 50 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Line Common Mode Choke Surface Mount 50 Ohms @ 100 MHz DCR
Category
Impedance @ Frequency
50 Ohms @ 100 MHz
Manufacturer
TDK
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.049" L x 0.039" W (1.25mm x 1.00mm)
Part Status
Active
Height (Max)
0.024" (0.60mm)