SLF7045T-101MR60-H
DigiKey Part Number
445-3885-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-3885-1-ND - Cut Tape (CT)
445-3885-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SLF7045T-101MR60-H
Description
FIXED IND 100UH 600MA 468 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
100 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 600 mA 468mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SLF7045T-101MR60-H Models
Category
Current - Saturation (Isat)
600mA
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
468mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.189" (4.80mm)