FLTWC0311-22-0
DigiKey Part Number
A132445-01-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FLTWC0311-22-0
Description
HOOK-UP STRND 22AWG BLACK 1'
Customer Reference
Detailed Description
22 AWG Hook-Up Wire 19/34 Black 600V 1.00' (0.30m)
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.047" (1.19mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.006" (0.15mm)
Packaging
Spool
Length
1.00' (0.30m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
135°C