FLTWC0311-22-2
DigiKey Part Number
A132446-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FLTWC0311-22-2
Description
HOOK-UP STRND 22AWG RED FEET
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 AWG Hook-Up Wire 19/34 Red 600V Enter Number of Feet in Order Quantity
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.047" (1.19mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.005" (0.13mm)
Series
Length
Enter Number of Feet in Order Quantity
Packaging
Digi-Spool®, Continuous Spool
Voltage
600V
Part Status
Active
Operating Temperature
135°C
Cable Type
Jacket Color
Wire Gauge
Ratings
UL Style 10208
Conductor Strand
19/34
Spool Size
10000.0' (3048.0m)
Conductor Material
Base Product Number
Jacket (Insulation) Material
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 7,372 Feet
Check for Additional Incoming Stock
Digi-Spool®, Continuous Spool
LengthUnit Price (Per Foot)Ext Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
HOOK-UP STRND 22AWG 600V RED 1'
In-Stock: 0
Unit Price:
HOOK-UP STRND 22AWG 600V RED 5'
In-Stock: 0
Unit Price:
HOOK-UP STRND 22AWG 600V RED 25'
HOOK-UP STRND 22AWG 600V RED 50'