HSA5022RJ is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 72
Datasheet
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Stackpole Electronics Inc
New Product
Image for HSA5022RJ is not available
HSA5022RJ
DigiKey Part Number
1111-HSA5022RJ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HSA5022RJ
Description
WIREWOUND RESISTORS-CHASSIS MOUN
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 Ohms ±5% 50W Wirewound Chassis Mount Resistor
EDA/CAD Models
HSA5022RJ Models
Category
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Series
Coating, Housing Type
Aluminum
Packaging
Box
Mounting Feature
Flanges
Part Status
Active
Size / Dimension
2.008" L x 1.181" W (51.00mm x 30.00mm)
Resistance
22 Ohms
Height - Seated (Max)
0.669" (17.00mm)
Tolerance
±5%
Lead Style
Solder Lugs
Power (Watts)
50W