T4112512021-000
DigiKey Part Number
A134554-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T4112512021-000
Description
CONN PLUG FMALE 2POS GOLD SCREW
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Screw
EDA/CAD Models
T4112512021-000 Models
Bulk
Features
Backshell, Coupling Nut
Current Rating (Amps)
4A
Number of Positions
2
Voltage Rating
250V
Shell Size - Insert
M12-2
Cable Opening
0.236" ~ 0.315" (6.00mm ~ 8.00mm)
Mounting Type
Free Hanging (In-Line), Right Angle
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C