THX-24C422-814-X
DigiKey Part Number
17-THX-24C422-814-X-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
THX-24C422-814-X
Description
THX-24C422-814-X
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4 Conductor Multi-Conductor Cable Red 24 AWG Foil, Braid
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.157" (3.99mm)
Packaging
Bulk
Shield Type
Foil, Braid
Part Status
Active
Jacket Color
Red
Cable Type
Voltage
1000 V
Number of Conductors
4
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Wire Gauge
Jacket (Insulation) Thickness
0.0100" (0.254mm)