DTF15-12PA is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Amphenol Sine Systems Corp
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Amphenol Sine Systems Corp
In Stock: 778
Datasheet
Connector Header Through Hole 12 position 0.175" (4.44mm)
DTF15-12PA
DTF15-12PA
DTF15-12PA
DigiKey Part Number
1734-1647-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DTF15-12PA
Description
CONN HEADER VERT 12POS 4.44MM
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
DTF15-12PA Models
Mfr
Termination
Solder
Series
Fastening Type
Latch Holder
Packaging
Tray
Contact Length - Post
0.125" (3.18mm)
Part Status
Active
Insulation Height
1.377" (34.98mm)