DTM15-12PA | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 1734-1084-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | DTM15-12PA |
Description | CONN HEADER VERT 12POS 4.2MM |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Connector Header Panel Mount, Through Hole 12 position 0.165" (4.20mm) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | DTM15-12PA Models |
Category | Mounting Type |
Mfr | Termination Solder |
Series | Fastening Type Latch Holder |
Packaging Bulk | Contact Length - Post 0.120" (3.05mm) |
Part Status Active | Insulation Height 1.299" (33.00mm) |