36501J10NJTDG | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 36501J10NJTDG |
Description | FIXED IND 10NH 700MA 130 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 14 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 nH Unshielded Wirewound Inductor 700 mA 130mOhm Max 0603 (1608 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 36501J10NJTDG Models |
Category | Q @ Freq 31 @ 250MHz |
Mfr | Frequency - Self Resonant 4.8GHz |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 250 MHz |
Type Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case 0603 (1608 Metric) |
Inductance | Supplier Device Package 0603 (1608 Metric) |
Tolerance ±5% | Size / Dimension 0.071" L x 0.044" W (1.80mm x 1.12mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.040" (1.02mm) |
Shielding Unshielded | Base Product Number |
DC Resistance (DCR) 130mOhm Max |