SSRM-600D45 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | PB1245-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SSRM-600D45 |
Description | SSR RELAY SPST-NO 45A 48-660V |
Customer Reference | |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage - Input 4 ~ 32VDC |
Mfr | Voltage - Load 48 V ~ 660 V |
Series | Load Current 45 A |
Packaging Bulk | Termination Style Screw Terminal |
Part Status Obsolete | Operating Temperature -40°C ~ 80°C |