SSRMP-480D25R
SSRMP-480D25R
SSRMP Series Solid-State Relays | First Look
SSRMP-480D25R
DigiKey Part Number
41-1-2323802-1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SSRMP-480D25R
Description
SSR RELAY SPST-NO 25A 48-480V
Voltage - Input
4 ~ 32VDC
Mfr
Voltage - Load
48 V ~ 480 V
Series
Load Current
25 A
Termination Style
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Operating Temperature
-30°C ~ 80°C