55A0811-22-4
DigiKey Part Number
55A0811-22-4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
55A0811-22-4
Description
HOOK-UP DL WALL STRND 22AWG YLW
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 AWG Hook-Up, Dual Wall Wire 19/34 Yellow 600V
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.050" (1.27mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.009" (0.23mm)
Packaging
Bulk
Voltage
600V
Part Status
Active
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C