99M0111-16-0
DigiKey Part Number
484-99M0111-16-0-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
99M0111-16-0
Description
HK-UP DLWALLSTRND 16AWG BLK FOOT
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
16 AWG Hook-Up, Dual Wall Wire 19/0.0118" Black 600V Enter Number of Feet in Order Quantity
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.079" (2.01mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.006" (0.15mm)
Packaging
Digi-Spool®, Continuous Spool
Length
Enter Number of Feet in Order Quantity
Part Status
Active
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
120°C