ATUM-4.5/1.5-0-STK
DigiKey Part Number
484-ATUM-4.5/1.5-0-STK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATUM-4.5/1.5-0-STK
Description
HEATSHRINK 0.177" BLACK
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Shrink Tubing, Semi-Flexible 0.177" (4.50mm) 3 to 1 Black 4.00' (1.22m)
Category
Recovered Wall Thickness
0.043" (1.09mm)
Features
Adhesive Lined, Flame Retardant, Fluid Resistant
Packaging
Bag
Color
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 110°C
Type
Shrink Temperature
80°C
Shrinkage Ratio
Storage/Refrigeration Temperature
32°F ~ 95°F (0°C ~ 35°C)
Inner Diameter - Supplied
0.177" (4.50mm)
Base Product Number
Inner Diameter - Recovered
0.059" (1.50mm)