ESZH-CAP-NO.2-35MM
DigiKey Part Number
484-ESZH-CAP-NO.2-35MM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ESZH-CAP-NO.2-35MM
Description
HEATSHRINK CAP CLEAR
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Shrink Cap Clear
Category
Large Diameter Recovered
0.217" (5.51mm)
Manufacturer
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Small Diameter Supplied
0.217" (5.51mm)
Packaging
Box
Large Recovered Length
0.834" (21.18mm)
Part Status
Active
Total Length Supplied
1.378" (35.00mm)
Type
Cap
Shelf Life
36 Months
Color
Clear
Shelf Life Start
Date of Manufacture
Material
Polyolefin (PO), Irradiated
Base Product Number
Large Diameter Supplied
0.291" (7.39mm)