RNF-3000-9/3-0-SP
DigiKey Part Number
484-RNF-3000-9/3-0-SP-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNF-3000-9/3-0-SP
Description
HEATSHRINK 0.354" BLACK METER
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Shrink Tubing, Flexible 0.354" (8.99mm) 3 to 1 Black Enter Number of Meters in Order Quantity
Category
Inner Diameter - Recovered
0.118" (3.00mm)
Mfr
Recovered Wall Thickness
0.030" (0.76mm)
Packaging
Digi-Spool®, Continuous Spool
Operating Temperature
-55°C ~ 135°C
Shrinkage Ratio
Shrink Temperature
80°C
Length
Enter Number of Meters in Order Quantity
Inner Diameter - Supplied
0.354" (8.99mm)
Spool Size
492.1' (150.0m)
Additional Resources
In-Stock: 69 Meters
Check for Additional Incoming Stock
Digi-Spool®, Continuous Spool
LengthUnit Price (Per Meter)Ext Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
HEATSHRINK 0.354" X 4' BLACK
In-Stock: 0
HEATSHRINK 0.354" X 492.1' BLACK