Image for RNF-3000-9/3-5-SP is not available
RNF-3000-9/3-5-SP
DigiKey Part Number
RNF-3000-9/3-5-SP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNF-3000-9/3-5-SP
Description
HEATSHRINK 0.354" X 492.1' GREEN
Customer Reference
Detailed Description
Heat Shrink Tubing, Flexible 0.354" (8.99mm) 3 to 1 Green 492.1' (150.0m)
Category
Inner Diameter - Recovered
0.118" (3.00mm)
Mfr
Recovered Wall Thickness
0.030" (0.76mm)
Packaging
Spool
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-55°C ~ 135°C
Shrinkage Ratio
Shrink Temperature
80°C
Length
492.1' (150.0m)
Inner Diameter - Supplied
0.354" (8.99mm)
Additional Resources
Obsolete
This product is no longer manufactured.
Alternate Color
HEATSHRINK 0.354" X 492.1' BLACK
In-Stock: 20
HEATSHRINK 0.354" RED
In-Stock: 0
HEATSHRINK 0.354" YELLOW
In-Stock: 1050
HEATSHRINK 0.354" X 492.1' BLUE
HEATSHRINK 0.354" X 492.1' CLEAR