D1WRL2512L4R001F-T4
DigiKey Part Number
4463-D1WRL2512L4R001F-T4TR-ND - Tape & Reel (TR)
4463-D1WRL2512L4R001F-T4CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D1WRL2512L4R001F-T4
Description
RES 0.001 OHM 1% 1/2W 2512
Detailed Description
1 mOhms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Anti-Sulfur, Current Sense, Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Foil
Temperature Coefficient
±75ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Size / Dimension
0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)