TPH9R00CQH,LQ | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | TPH9R00CQH,LQ |
Description | UMOS10 SOP-ADV(N) 150V 9MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 32 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | N-Channel 150 V 64A (Tc) 960mW (Ta), 210W (Tc) Surface Mount 8-SOP Advance (5x5) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | TPH9R00CQH,LQ Models |
Category | Vgs(th) (Max) @ Id 4.3V @ 1mA |
Mfr | Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 44 nC @ 10 V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Vgs (Max) ±20V |
Part Status Active | Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 5400 pF @ 75 V |
FET Type | Power Dissipation (Max) 960mW (Ta), 210W (Tc) |
Technology | Operating Temperature 175°C |
Drain to Source Voltage (Vdss) 150 V | Mounting Type Surface Mount |
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | Supplier Device Package 8-SOP Advance (5x5) |
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 8V, 10V | Package / Case |
Rds On (Max) @ Id, Vgs 9mOhm @ 32A, 10V |