TPW4R50ANH,L1Q
DigiKey Part Number
TPW4R50ANHL1QTR-ND - Tape & Reel (TR)
TPW4R50ANHL1QCT-ND - Cut Tape (CT)
TPW4R50ANHL1QDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPW4R50ANH,L1Q
Description
MOSFET N-CH 100V 92A 8DSOP
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
N-Channel 100 V 92A (Tc) 800mW (Ta), 142W (Tc) Surface Mount 8-DSOP Advance
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TPW4R50ANH,L1Q Models
Category
Vgs(th) (Max) @ Id
4V @ 1mA
Mfr
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
58 nC @ 10 V
Series
Vgs (Max)
±20V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
5200 pF @ 50 V
Part Status
Active
Power Dissipation (Max)
800mW (Ta), 142W (Tc)
FET Type
Operating Temperature
150°C (TJ)
Technology
Mounting Type
Surface Mount
Drain to Source Voltage (Vdss)
100 V
Supplier Device Package
8-DSOP Advance
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
Package / Case
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V
Base Product Number
Rds On (Max) @ Id, Vgs
4.5mOhm @ 46A, 10V