7M-25.000MEEK-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
25 MHz ±10ppm Crystal 20pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
7M-25.000MEEK-T
DigiKey Part Number
887-7M-25.000MEEK-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
7M-25.000MEEK-T
Description
3.2X2.5 SEAM SEAL MHZ QUARTZ XTA
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Load Capacitance
20pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
25 MHz
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)