7N-10.000MBP-T
DigiKey Part Number
887-2498-2-ND - Tape & Reel (TR)
887-2498-1-ND - Cut Tape (CT)
887-2498-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
7N-10.000MBP-T
Description
XTAL OSC TCXO 10.0000MHZ CMOS
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 MHz TCXO CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 10-SMD, No Lead
Category
Output
CMOS
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±280ppb
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
10mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
10-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)