8Y39072005 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 8Y39072005 |
Description | CRYSTAL 39MHZ 10PF SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 39 MHz -5ppm, +7ppm Crystal 10pF 35 Ohms 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
Category | Load Capacitance 10pF |
Mfr | ESR (Equivalent Series Resistance) 35 Ohms |
Series | Operating Mode Fundamental |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Type MHz Crystal | Package / Case |
Frequency 39 MHz | Supplier Device Package 4-SMD (2x1.6) |
Frequency Stability -33ppm, +35ppm | Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
Frequency Tolerance -5ppm, +7ppm | Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm) |