715C30DKD47
DigiKey Part Number
BC5491-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
715C30DKD47
Description
CAP CER 4700PF 30KV Y5U DISK
Detailed Description
4700 pF -20%, +80% 30000V (30kV) Ceramic Capacitor Y5U (E) Disk, Metal Fitting - Threaded
EDA/CAD Models
715C30DKD47 Models
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Tolerance
-20%, +80%
Size / Dimension
2.421" Dia x 1.181" L (61.50mm x 30.00mm)