715C40DKD33
DigiKey Part Number
BC2744-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
715C40DKD33
Description
CAP CER 3300PF 40KV Y5U DISK
Detailed Description
3300 pF -20%, +80% 40000V (40kV) Ceramic Capacitor Y5U (E) Disk, Metal Fitting - Threaded
EDA/CAD Models
715C40DKD33 Models
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Tolerance
-20%, +80%
Size / Dimension
2.299" Dia x 1.358" L (58.40mm x 34.50mm)