715C40KTD20
DigiKey Part Number
BC5493-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
715C40KTD20
Description
CAP CER 2000PF 40KV N4700 DISK
Detailed Description
2000 pF ±20% 40000V (40kV) Ceramic Capacitor N4700 Disk, Metal Fitting - Threaded
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Tolerance
±20%
Size / Dimension
2.362" Dia x 1.220" L (60.00mm x 31.00mm)