F1778333K2FLB0 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for F1778333K2FLB0 is not available
F1778333K2FLB0
DigiKey Part Number
F1778333K2FLB0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F1778333K2FLB0
Description
CAP FILM 0.033UF 10% 630VDC RAD
Detailed Description
0.033 µF Film Capacitor 310V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Operating Temperature
-55°C ~ 110°C
Size / Dimension
0.689" L x 0.197" W (17.50mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.433" (11.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - AC
310V
Voltage Rating - DC
630V