K101J15C0GH5UH5 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | K101J15C0GH5UH5 |
Description | CAP CER 100PF 100V C0G/NP0 RAD |
Manufacturer Standard Lead Time | 18 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 100 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial |
Datasheet | Datasheet |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Applications |
Series | Mounting Type |
Packaging Cut Tape (CT) Tape & Box (TB) | Package / Case Radial |
Part Status Active | Size / Dimension 0.157" L x 0.102" W (4.00mm x 2.60mm) |
Capacitance | Height - Seated (Max) 0.260" (6.60mm) |
Tolerance ±5% | Lead Spacing 0.197" (5.00mm) |