K105M20X7RF5TL2 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
1 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R Radial
K105M20X7RF5TL2
DigiKey Part Number
K105M20X7RF5TL2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K105M20X7RF5TL2
Description
CAP CER 1UF 50V X7R RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
K105M20X7RF5TL2 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.260" (6.60mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)