MAL215034682E3 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 600
6800 µF 10 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
MAL215034682E3
DigiKey Part Number
MAL215034682E3-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAL215034682E3
Description
CAP ALUM 6800UF 20% 10V RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Mfr
Ratings
Packaging
Tape & Box (TB)
Ripple Current @ Low Frequency
2.196 A @ 100 Hz
Impedance
19 mOhms
Capacitance
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.630" Dia (16.00mm)
Voltage - Rated
10 V
Height - Seated (Max)
1.319" (33.50mm)
Lifetime @ Temp.
10000 Hrs @ 105°C
Mounting Type
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C