NTCLE203E3502SB0
DigiKey Part Number
BC2732-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NTCLE203E3502SB0
Description
THERMISTOR NTC 5KOHM 3984K BEAD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
NTC Thermistor 5k Bead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
NTCLE203E3502SB0 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Manufacturer
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Power - Max
100 mW
Packaging
Bulk
Length - Lead Wire
1.61" (41.00mm)
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Resistance in Ohms @ 25°C
5k
Grade
Automotive
Resistance Tolerance
±2.2%
Qualification
AEC-Q200
B Value Tolerance
±0.5%