VDRUS07M320BKE is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
510 V 1.8 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 7mm
VDRUS07M320BKE
DigiKey Part Number
56-VDRUS07M320BKE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VDRUS07M320BKE
Description
VARISTOR 510V 1.8KA DISC 7MM
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Varistor Voltage (Max)
561 V
Current - Surge
1.8 kA
Series
Energy
54J
Capacitance @ Frequency
120 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
320 V
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Maximum DC Volts
420 V
Varistor Voltage (Min)
459 V
Package / Case
Disc 7mm
Varistor Voltage (Typ)
510 V