VDRUS07M385BSE is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
620 V 1.8 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 7mm
VDRUS07M385BSE
DigiKey Part Number
56-VDRUS07M385BSE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VDRUS07M385BSE
Description
VARISTOR 620V 1.8KA DISC 7MM
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Varistor Voltage (Max)
682 V
Manufacturer
Current - Surge
1.8 kA
Series
Energy
59J
Capacitance @ Frequency
95 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
385 V
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Maximum DC Volts
505 V
Varistor Voltage (Min)
558 V
Package / Case
Disc 7mm
Varistor Voltage (Typ)
620 V