VDRUS20Z300BSE is out of stock and can be placed on backorder.
Datasheet
470 V 13 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 20mm
VDRUS20Z300BSE
DigiKey Part Number
BC5483-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VDRUS20Z300BSE
Description
VARISTOR 470V 13KA DISC 20MM
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Varistor Voltage (Max)
517 V
Current - Surge
13 kA
Series
Energy
405J
Capacitance @ Frequency
810 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
300 V
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Maximum DC Volts
385 V
Varistor Voltage (Min)
423 V
Package / Case
Disc 20mm
Varistor Voltage (Typ)
470 V