MPMT10011003AT1 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MPMT10011003AT1 |
Description | RES NTWRK 2 RES 1K, 100K OHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 27 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1k, 100k Ohm ±0.1% 100mW Power Per Element Voltage Divider 2 Resistor Network/Array ±25ppm/°C TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | MPMT10011003AT1 Models |
Category | Number of Pins 3 |
Manufacturer Vishay Dale Thin Film | Power Per Element 100mW |
Series | Temperature Coefficient ±25ppm/°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Applications Voltage Divider (TCR Matched) |
Circuit Type Voltage Divider | Mounting Type Surface Mount |
Resistance (Ohms) 1k, 100k | Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
Tolerance ±0.1% | Supplier Device Package SOT-23 |
Number of Resistors 2 | Size / Dimension 0.113" L x 0.051" W (2.86mm x 1.30mm) |
Resistor Matching Ratio ±0.05% | Height - Seated (Max) 0.044" (1.12mm) |
Resistor-Ratio-Drift ±2ppm/°C |