PHP01206E24R9BST5
DigiKey Part Number
764-PHP01206E24R9BST5TR-ND - Tape & Reel (TR)
764-PHP01206E24R9BST5CT-ND - Cut Tape (CT)
764-PHP01206E24R9BST5DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PHP01206E24R9BST5
Description
THIN FILM RES SMD 24.9 OHM 0.1%
Manufacturer Standard Lead Time
33 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24.9 Ohms ±0.1% 1W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Thin Film
Category
Features
Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Mfr
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.033" (0.84mm)