CMF504K7000DHEK is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
4.7 kOhms ±0.5% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF504K7000DHEK
DigiKey Part Number
CMF504K7000DHEK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF504K7000DHEK
Description
RES 4.7K OHM 1/4W .5% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CMF504K7000DHEK Models
Category
Features
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Mfr
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Discontinued at DigiKey
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)