CRCW12060000Z0EAC is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Dale
In Stock: 536
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 687,182
Datasheet
Upgrade
In Stock: 258,765
YAGEO
Bourns Inc.
Bourns Inc.
Panasonic Industry
YAGEO
0 Ohms Jumper Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Thick Film
CRCW12060000Z0EAC
DigiKey Part Number
541-4170-2-ND - Tape & Reel (TR)
541-4170-1-ND - Cut Tape (CT)
541-4170-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW12060000Z0EAC
Description
RES 0 OHM JUMPER 1/4W 1206
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW12060000Z0EAC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Mfr
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Series
Supplier Device Package
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Part Status
Active
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)